18-09-2016r. POZNAJEMY ZABYTKI WARSZAWY

18-09-2016. Słoneczne niedzielne przedpołudnie zachęciło grupę uczniów z klasy 2d do spaceru Krakowskim Przedmieściem. Nie był to zwykły spacer. Pani Andrzelika Bielida – nauczycielka geografii - przygotowała dla uczniów mapki z zaznaczonym obiektem, który mieli odszukać. Mapka doprowadziła młodzież do Pałacu Pod Blachą. Jest to obiekt wchodzący w skład Zamku Królewskiego, ale rzadziej odwiedzany. Uczniowie zobaczyli wystawę kobierców wschodnich Fundacji Teresy Sahakian oraz pokoje poświęcone księciu Józefowi Poniatowskiemu.

Była to dla niech ciekawa lekcja geografii i historii. Towarzysząca uczniom Pani Bielida stwierdziła, że wykazali się umiejętnością czytania mapy, co stanowi jedną z ważniejszych umiejętności geograficznych. Przy okazji zdobyli nowe, ciekawe informacje na temat ważnego zabytku w kompleksie zamkowym.

Więcej - w galerii