22-09-2016 Wielkopolski Piknik Militarny

W dniu 22 września klasa 2d naszego Gimnazjum pod opieką Barbary Dobrowolskiej gościła w Centralnej Bibliotece Wojskowej w Warszawie na Wielkopolskim Pikniku Militarnym. Uczniowie zwiedzili wystawę dotyczącą historii, tradycji i współczesnych osiągnięć żołnierzy Wielkopolskiej Brygady podczas Dnia 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. Poznali także codzienny przebieg służby żołnierzy.

Szczególne zainteresowanie wzbudzała wystawa zdjęć oraz eksponaty dotyczące udziału żołnierzy w misjach poza granicami kraju. Duże emocje wywołały także projekcje filmów mówiących o dokonaniach i tradycjach Cyfrowej Brygady.

Uczniowie uczestniczyli także w pokazie statycznym sprzętu będącego na wyposażeniu brygady, a także przechodzili ścieżkę saperską przygotowaną przez saperów 5 Kresowego batalionu saperów, sprawdzali swoje umiejętności na urządzeniach szkolno-treningowych, a na koniec posilili się grochówką żołnierską specjalnie przygotowaną przez batalion logistyczny. Piknik cieszył się dużym zainteresowaniem.

p. Barbara Dobrowolska