27-09-2016 Relacja z Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole

W dniu 27 września nasza szkoła obchodziła Europejski Dzień Języków. Z tej okazji uczniowie prezentowali do degustacji przepyszne potrawy z różnych państw europejskich. Do zaprezentowania kącików kulinarnych zgłosiły się wszystkie klasy, a potrawy, którymi nas gościli, pochodziły z Niemiec, Polski, Hiszpanii, Grecji, Rosji itd.

Następnie w sali gimnastycznej odbył się Quiz realioznawczy oraz Mały Festiwal Piosenki. Do udziału w quizie zgłosili się przedstawiciele prawie wszystkich klas. Mogliśmy obserwować, jak uczniowie zmagają się z trudnymi pytaniami ułożonymi przez organizatorów EDJ, podczas gdy reszta klas im kibicowała. Oprócz tego bawiliśmy się świetnie, gdy nasze koleżanki i koledzy śpiewali nam wybrane przez siebie piosenki. Mogliśmy posłuchać między innymi Juli Osińskiej, Natalii Sobakiewicz, Zuzi Bednarek i Arka Rożnowskiego.
W Konkursie Dwujęzycznym wzięło udział kilkunastu uczniów, ale wyniki poznamy dopiero za jakiś czas. Warto było również zapoznać się z ofertą aplikacji komórkowych pomocnych do nauki języków obcych. To dobry pomysł, aby za pomocą mobilnych  urządzeń uczyć się języków.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego fantastycznego dnia, za którego współorganizację jeszcze raz dziękujemy uczniom i nauczycielom!

p. Renata Dmochowska