3-01-2017 Zbliża się Zima w Mieście

Warszawski Program „Zima w Mieście” w 2017 roku w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy

Nie masz pomysłu na ferie zimowe? Zostajesz w domu i chciałbyś aktywnie spędzić wolny czas? Od 13 do 24 lutego 2017 roku rusza na terenie Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy Program „Zima w Mieście”.

To kolejna edycja programu oferującego wypoczynek dzieciom i młodzieży w czasie ferii zimowych. Program będzie realizowany w 19 placówkach (6 feryjnych placówkach edukacyjnych oraz 13 feryjnych placówkach specjalistycznych, w tym w 4 obiektach OSiR).

Dzielnica zorganizuje dla dzieci i młodzieży liczne atrakcje. W Zespole Szkół nr 37, al. Stanów Zjednoczonych 24, przygotowano dla dzieci i młodzieży lodowisko, z którego od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:00 będą mogły korzystać bezpłatnie grupy zorganizowane. W punktach zajęć specjalistycznych przygotowano bogaty program złożony z zajęć sportowo-rekreacyjnych, plastycznych, literackich, językowych, tanecznych, komputerowych. Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprosi na Pływalnie: „Wodnik” i „Szuwarek” oraz na Halę Sportową „Saska” i „Siennicka”. W programie zajęć placówek edukacyjnych przewidziano min. wyjścia do kina, muzeum, ZOO, Centrum Nauki Kopernik, gry planszowe, zabawy, dyskoteki.

Karty uczestnika programu „Zima w Mieście” w 2017 roku będą przyjmowane w szkołach organizujących program „Zima w Mieście” w 2017 roku w okresie od 9 stycznia 2017 roku do 27 stycznia 2017 roku.

Korzystanie z posiłków w ramach Warszawskiego Programu „Zima w Mieście” jest odpłatne. Opłaty za posiłki są przyjmowane od 9 stycznia 2017 roku - na konto szkoły realizującej ww. program. Opłata za posiłki wynosi 7 zł dziennie i obejmuje dwa posiłki w tym jeden ciepły np.: II śniadanie oraz obiad dwudaniowy lub obiad dwudaniowy oraz podwieczorek.

Z opłat za posiłki zwolnione mogą być tylko dzieci korzystające z bezpłatnych lub częściowo odpłatnych posiłków w ciągu roku szkolnego (na mocy decyzji Dyrektora szkoły lub decyzji Ośrodka Pomocy Społecznej), po przedstawieniu zaświadczenia z macierzystej szkoły, że uczeń w ciągu roku szkolnego 2016/2017 korzysta bezpłatnie (lub częściowo odpłatnie) z obiadów szkolnych.

(Załączniki zaktualizowane dnia 6.01.2017r.)

W załączeniu:

1. Wykaz szkół realizujących program „Zima w Mieście” w 2017 roku (pdf)
  2. Wykaz szkół, które będą organizowały żywienie w ramach programu „Zima w Mieście” w 2017 roku (pdf)
  3. Karty zgłoszeń do kolejnych szkół (docx): sp60, sp143, sp163, sp215, sp312, zsi75

Warszawa, dnia 3.01.2017