Wolne miejsca w zerówce i klasie pierwszej.  Zapraszamy!Aktualności 2013/14

ZAPROSZENIE - Gloria Victis

Młodzież, nauczyciele i Dyrekcja Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 18 im. Ignacego Jana Paderewskiego serdecznie zapraszają w dniu 15 czerwca 2014r. o godz. 19.15 do Kościoła Parafialnego przy ul. Nobla 16 na Saskiej Kępie na montaż słowno muzyczny pt. "Gloria Victis" poświęcony pamięci Tych, którzy 70 lat temu walczyli w Powstaniu Warszawskim. W czasie tego wieczoru wstąpi chór Polihymnia pod kierunkiem p. Barbary Jasińskiej-Sroki i p. Maksymiliana Sznabel oraz uczniowie Gimnazjum nr 18.

Autorami scenariusza są p.Dorota Fajdek i p. Irena Sznabel

Serdecznie zapraszamy.

Szkolny Festiwal Talentów - zaproszenie

Serdecznie zapraszamy na Szkolny Festiwal Talentów, który odbędzie się w sobotę 31 maja o godzinie 13.00 w Klubie Kultury Saska Kępa przy ul. Brukselskiej 23. Zobaczycie Państwo występ Chóru Polihymnia oraz niezwykle utalentowanych solistów, występy teatralne w języku polskim i angielskim oraz pokaz taneczny. Przygotowujemy też wystawę prac plastycznych naszych uczniów, którzy zdobywają nagrody w wielu konkursach.

Społeczność szkolna Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 18

Wręczenie nagród w konkursie High-Flyers

Zapraszamy serdecznie po odbiór nagród oraz dyplomów 16.06 (poniedzialek) o 11.30 w naszym Gimnazjum przy ul. Angorskiej 2. Nagrody dostanie pierwszych pięciu uczniów. Pozostali otrzymają dyplomy oraz drobne upominki od wydawnictwa Oxford. Przewidzana jest krótka zabawa językowa oraz poczęstunek. PS. Ze wzgledu na ewaluację zwenętrzną zmuszone byłysmy zminić datę rozdania nagród widniejącą w terminarzu konkursu.

Pozdrawiamy
Organizatorki konkursu
- Nauczycielki z Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 18 im. I. J. Paderewskiego w Warszawie

Szkoła w ruchu

Gimnazjum nr 18 przystąpiło do akcji „Ćwiczyć każdy może”, która była organizowana w ramach ogłoszonego przez Ministra Edukacji Narodowej Roku Szkoły w Ruchu. Podejmowane przez szkołę działania oraz osiągnięcia zostały zaakceptowane przez zespół oceniający. Szkoła otrzymała tytuł Szkoły w Ruchu!

24-05-2014r. Święto Saskiej Kępy

 

Już po raz drugi nasza szkoła wzięła aktywny udział w obchodach Święta Saskiej Kępy. Zaprezentowaliśmy się zarówno w barwnej i wesołej paradzie, na szkolnym stoisku jak i na scenie. Wystąpił Chór Polihymnia i soliści oraz nasz doskonały mim Jakub Socha. Mieszkańcy i goście mogli obejrzeć także prace naszych utalentowanych plastycznie uczniów i otrzymać drobny upominek w postaci ręcznie wykonanej zakładki do książki. Ogromne uznanie zdobyły upieczone przez naszych uczniów ciasta i babeczki, którymi ochoczo częstowali się wszyscy od najmłodszego do najstarszego.

12-05-2014r. II etap Konkursu HIGH – FLYERS

12-05-2014r. II etap Konkursu HIGH – FLYERS

W dniu dzisiejszym odbył się drugi etap konkursu High-flyers. Do testu przystąpiło 23 uczniów. Pozostali gimnazjaliści również mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe uczestnicząc w quizie przygotowanym przez sponsora nagród w konkursie – Wydawnictwo Oxford. Zwycięzcy quizu otrzymali drobne upominki.

Wyniki konkursu High-fleyers

Wyniki konkursu oraz test konkursowy

 

Wyniki II etapu konkursu

Test z II etau konkursu

II etap konkursu "High-flyers"

Zapraszamy na II etap konkursu 12.05 (poniedziałek) o 11.25 do naszej szkoły - Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 18 im. I. J. Paderewskiego ul. Angorska 2
Prosimy przynieść ze sobą legitymację szkolną, przybory do pisania oraz oświadczenie rodziców.
Konkurs będzie trwał do ok. godz. 12.30 (sam test - 50 min.)

Pozdrawiamy
Organizatorki konkursu
- Nauczycielki z Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 18 im. I. J. Paderewskiego  w Warszawie

Pobierz oświadczenie rodziców uczestników konkursu

Gazetka - Wielkanoc za pasem

Wielkanoc za pasem... Numer 1 04/14

Drodzy Czytelnicy, redakcja gazetki "8nastka" poleca nowy numer naszego pisemka, w którym przeczytacie artykuły związane z nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi, ale także o pochodzeniu nazw miesięcy (część 3) oraz o projekcie "Latająca szkoła rocka".
Życzymy miłej lektury!
Redakcja

Wielkanoc za pasem... Numer 1 04/14

8-04-2014r. THEA-TRICK

Każdego roku w naszej szkole odbywa się przegląd teatrzyków w języku angielskim THEA-TRICK. W tym roku impreza miała miejsce 8 kwietnia. Ma ona na celu promowanie języka angielskiego  wśród młodzieży. Uczniowie klas drugich dwujęzycznych zaprezentowali swoje talenty aktorskie. I miejsce zdobyła grupa  z klasy II B przygotowana  pod kierunkiem p. A.Wysockiej.  Wystąpili w przedstawieniu  Midsummer Nights Dream. Wyróżnienie otrzymała grupa z klasy II C przygotowana przez p. A.Kępę. Pokazali scenkę zatytułowaną TV Story. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim, którzy wzięli udział w przeglądzie, pokonując bariery językowe oraz towarzyszącą przy publicznych występach tremę.

8nastka - Piękną wiosnę mamy tej zimy...

Piękną wiosnę mamy tej zimy... Numer 1 03/14

Drodzy Czytelnicy, redakcja gazetki "8nastka" poleca kolejny numer naszego pisemka, w którym przeczytacie artykuły: o pochodzeniu nazw miesięcy (część 2), o koncernie Fiata oraz na temat wyboru szkoły ponadgimnazjalnej. Poznacie także następny przepis kulinarny i kilka dowcipów. Życzymy miłej lektury!

Piękną wiosnę mamy tej zimy... Numer 1 03/14

Gazetka - wydanie specjalne

Z cyklu: Refleksja i Twórczość. Eseje z etyki. Wydanie specjalne 03/14

Drodzy Czytelnicy, redakcja gazetki "8nastka" poleca Wydanie Specjalne, w którym publikujemy wybrane prace pisemne z etyki. Nasi uczniowie wypowiadają się w nich na temat sumienia, wpływu stresu na postawę moralną, wartości cyberkontaktów i związanych z nimi zagrożeń, a także o sprawiedliwości i wolności. Zachęcamy do lektury!

Z cyklu: Refleksja i Twórczość. Eseje z etyki. Wydanie specjalne 03/14

Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego High-Flyers - II edycja

MIĘDZYSZKOLNY  KONKURS  JĘZYKA  ANGIELSKIEGO „High-flyers” II   EDYCJA

Zapraszamy do udziału w II edycji konkursu języka angielskiego przygotowanego przez nauczycieli języka angielskiego Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 18 im. Ignacego Jana Paderewskiego, a sponsorowanego przez Wydawnictwo Oxford University Press.

Pobierz zaproszenie do udziału w konkursie

Pobierz regulamin konkursu

Międzyszkolny konkurs j. angielskiego (dla szkół podstawowych)

Międzyszkolny konkurs języka angielskiego  dla szóstoklasistów „GIMBUS”  I edycja

 

Pobierz regulamin konkursu w formacie .docx

Gazetka - Wydanie noworoczne Numer 1 02/14

Wydanie noworoczne Numer 1 02/14

Redakcja gazetki "8nastka" prezentuje kolejne wydanie. W numerze m.in. ciekawostki dotyczące nazw miesięcy, wiadomości sportowe, rodzinna krzyżówka, a także aktualności i stała rubryka "Mam talent". Życzymy przyjemnej lektury i dobrego, bezpiecznego wypoczynku podczas ferii!

Wydanie noworoczne Numer 1 02/14

Opłaty za obiady w okresie luty-czerwiec 2014

Opłaty za obiady w okresie luty-czerwiec 2014r. - dokument w formacie pdf

Styczniowa gazetka

Wydanie specjalne 01/14

Redakcja gazetki szkolnej "8nastka" serdecznie zachęca do lektury wydania specjalnego gazetki! Wydanie to zawiera znakomite opowiadanie, którego autor/ka pragnie pozostać anonimowy/a, a które zwyciężyło w swojej kategorii tegoroczną edycję konkursu "Magia słowa". Życzymy miłych wrażeń!

Wydanie specjalne 01/14

Zima w mieście 2014

8nastka - Boże Narodzenie 2013

Redakcja gazetki "8nastka" prezentuje wydanie świąteczne, w którym znajdziecie Państwo kilka aktualności, przepis kulinarny na pyszne pierniczki oraz wyjątkową krzyżówkę świąteczną. Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

Gazetka - Boże Narodzenie 2013

17-12-2013r. JASEŁKA

Dzisiejszy dzień był dla nas pełen wrażeń. Najpierw klasy dwujęzyczne obejrzały przedstawienie w języku angielskim a potem cała społeczność szkolna wraz z zaproszonymi emerytowanymi nauczycielami uczestniczyła w Jasełkach. Tegoroczne Jasełka, przygotowane pod kierunkiem siostry Lucyny Tomaszewicz, miały nieco inny charakter. Historia narodzin Chrystusa została przeniesiona do świata współczesnego, by uzmysłowić wszystkim, że i dziś dobro jakie przyniósł Syn Boży można oddawać innym ludziom w codziennych kontaktach. Uroczystość uświetniał jak zawsze Chór Polihymnia pod kierunkiem p. Barbary Jasińskiej-Sroki i p. Maksymiliana Sznabla.

17-12-2013r. Przedstawienie TRUE BRITS

W ramach urozmaicenia sposobów realizacji podstawy programowej II i III klasy dwujęzyczne uczestniczyły w przedstawieniu w języku angielskim pt. TRUE BRITS. Uczniowie mieli okazję wsłuchać się w prawidłowa wymowę i akcent, poćwiczyć rozumienie i własnymi wypowiedziami włączyć się w akcję przedstawienia. Wszyscy dobrze się przy tym bawili i wysoko ocenili tę formę nauki języka.

8-nastka Jesienne rozmaitości

Drodzy Czytelnicy gazetki "8nastka", prezentujemy kolejne wydanie naszego pisemka. W numerze: artykuł motoryzacyjny, ciekawy wywiad z pewną utalentowaną osobą z naszej szkoły, a także oryginalna krzyżówka, ciekawostki i humor. Zachęcamy do lektury!

Gazetka - Jesienne rozmaitości

11-12-2013r. – Finał projektu „Latająca Szkoła Rocka”

Po dwóch miesiącach ciężkiej, ale przyjemnej pracy 17-osobowa grupa zapaleńców zaprezentowała swoje umiejętności podczas koncertu w sali gimnastycznej. Było to wyjątkowe wydarzenie dla całej społeczności szkolnej, nie mieliśmy bowiem dotąd takiego koncertu w szkole i to z udziałem naszych uczniów. Na profesjonalnie przygotowanej scenie, w świetle reflektorów, zaprezentowały się cztery zespoły, które wykonały po dwa utwory. Mimo tremy wszyscy wypadli bardzo dobrze.  Wykonany na bis utwór „Przeżyj to sam” śpiewała cała publiczność. Na koniec zagrał dla nas p. Arkadiusz Krupa wraz z kolegami z zespołu 2LATE. Może za kilka lat muzycy z tego zespołu spotkają się na scenie z naszymi uczniami jako profesjonalnymi muzykami.

Gazetka Jesień 2013

8nastka Jesień 2013

Redakcja szkolnej gazetki "8nastka" nareszcie znów publikuje! W pierwszym w bieżącym roku szkolnym wydaniu znajdzie nasz Czytelnik wyjątkowy przepis kulinarny, ciekawostki naukowe oraz inne interesujące informacje. Wprawdzie, zanim gazetka powstała, stanęły przed nami poważne i liczne problemy techniczne, dlatego niektóre treści straciły na aktualności, ale wszystkie są doprawdy warte przeczytania. Zachęcamy do lektury!

Gazetka - Jesień 2013

20-11-2013r. Debata „Czy Polska jest krajem tolerancyjnym”

W ramach obchodów Dnia Tolerancji odbyła się kolejna szkolna debata na temat „Czy Polska jest krajem tolerancyjnym”. W zaciętej merytorycznej walce starli się przedstawiciele klas II b i II c. Obie grupy były bardzo dobrze przygotowane, uczestnicy reagowali żywo na argumentację przeciwnika, zachowując przy tym obowiązujące zasady. Ostatecznie jurorów przekonała bardziej argumentacja klas II b, która zwyciężyła w debacie.

06-11-2013r. – Święto Patrona i Święto Niepodległości

Jak co roku w rocznicę urodzin I.J.Paderewskiego obchodziliśmy w naszej szkole tzw. „Paderki”. Święto to połączyliśmy z upamiętnieniem rocznicy odzyskania niepodległości przypadającej na 11 listopada. Wszyscy uczniowie i nauczyciele wzięli udział w uroczystości w sali gimnastycznej, gdzie przepiękne pieśni patriotyczne w wykonaniu chóru Polihymnia przeplatały się z poezją i wspomnieniami samego I.J.Padrewskiego. Ponadto odbyły się lekcje wychowawcze przybliżające uczniom problematykę zaborów i odzyskania niepodległości. Klasy drugie i trzecie zmierzyły się w turnieju wiedzy o Patronie, a klasy pierwsze, pisząc test, zweryfikowały swoja wiedzę o życiu i twórczości Paderewskiego. Uczniowie tworzyli też plakaty i krzyżówki związane z postacią Patrona. Mieliśmy również przyjemność gościć w naszej szkole profesora Jacka Weissa, ministra kultury w rządzie Jerzego Buzka, znawcę i wykonawcę utworów Paderewskiego. Pan Profesor bardzo ciekawie opowiedział uczniom o życiu naszego Patrona, przytaczając wiele anegdot i ciekawostek z nim związanych. Pan Jacek Weiss wziął też udział w uroczystości w sali gimnastycznej, gdzie ze wzruszeniem wsłuchiwał się w pieśni i poezję w wykonaniu uczniów.

Ważnym punktem uroczystości było ślubowanie złożone przez pierwszoklasistów, które tradycyjnie pozwoliło im stać się pełnoprawnymi członkami społeczności Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 18. Przedstawiciele klas I otrzymali kroniki, w których będą mogli dokumentować ważne wydarzenia z życia klasy i szkoły.

Zobacz więcej zdjęc w galerii 

04-11-2013r. – Program „Back to School”

 W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła została zaproszona przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Warszawie do udziału w unijnym programie „Back to School”.
 
W ramach tego programu, 4 listopada, uczniowie z kilku klas (2b,2c,3a,3b,3c) uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez  p. Agnieszkę Sternik – przedstawicielkę Komisji Europejskiej w Brukseli. W bardzo ciekawy sposób, z wykorzystaniem środków multimedialnych w postaci krótkich prezentacji, filmików i stron internetowych, p. A. Sternik przybliżyła uczniom historię integracji europejskiej, zasady funkcjonowania Wspólnoty, główne instytucje unijne i ich kompetencje. Uczniowie dowiedzieli się także, jakie korzyści przyniosło Polsce i jej obywatelom przystąpienie do Unii. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, mieli możliwość zadawania pytań i zorientowania się z jakich unijnych programów może korzystać młodzież. Prowadząca zaprezentowała też kilka ciekawych stron internetowych  z których warto korzystać, np. poszukując pracy na terenie Wspólnoty, zakładając działalność gospodarczą, poszukując ciekawych projektów.

Zajęcia przebiegały w miłej atmosferze, zwłaszcza że aktywność uczniów premiowana była brukselskimi czekoladkami. Na pożegnanie p. A.Sternik pozostawiła w bibliotece szkolnej wiele ciekawych materiałów dotyczących Unii Europejskiej, które na pewno przydadzą się na zajęcia wiedzy o społeczeństwie, zarówno uczniom jak i nauczycielom.

Warszawska Liga Debatancka

W czwartek 31 października w naszej szkole gościliśmy:

  • Gimnazjum nr 13 im. Stanisława Staszica
  • Prywatne Gimnazjum nr 22 Lauder – Morasha
  • Społeczne Gimnazjum nr 2 .

Gimnazjaliści starli się w dwóch debatach na temat „W gimnazjum warto się uczyć wszystkich przedmiotów”. Walka na argumenty była zacięta, ale wszyscy uczestnicy przestrzegali zasad regulaminowych debaty oksfordzkiej. Niestety tym razem naszej drużynie nie powiodło się, ale postaramy się by na kolejnej debacie wypaść lepiej.
Gratulujemy zwycięzcom!

31-10-213r. – Wycieczka do Sejmu

31 października b.r.  klasy 3c oraz 1b wybrały się na wycieczkę do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Zobacz więcej zdjęc w galerii

Uczniowie zwiedzili budynek sejmowy, a następnie w Sali Obrad wysłuchali wykładu przewodnika na temat historii polskiego parlamentaryzmu oraz trybu legislacyjnego, czyli procesu tworzenia prawa w Polsce.
Po zakończeniu zwiedzania klasy udały się do pobliskiego Parku Ujazdowskiego, gdzie znajduje się pomnik I.J.Paderewskiego,  aby złożyć hołd Patronowi naszej szkoły. Uczniowie obu klas odśpiewali hymn szkoły, a następnie zrobili sobie kilka pamiątkowych zdjęć z Patronem.

Wycieczka była bardzo udana, zwłaszcza że pogoda dopisała.

Udział w Sesji pt.: „WARSZAWIANIN RODEM – GENERAŁ PIOTR HR. SZEMBEK, PRZYJACIEL FRANCJI”

W czwartek 24 października grupa uczennic z klasy I c pod opieką p. Ireny Sznabel wzięła udział w uroczystej sesji poświęconej postaci gen. Piotra Szembeka. Uczniowie wysłuchali ciekawych wykładów przybliżających postać generała, ukazujących go jako wielkiego patriotę, przyjaciela Francji i znajomego Fryderyka Chopina. Zebrani wysłuchali też koncertu w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Wizyta nauczycieli z Japonii

21 października naszą szkołę odwiedziła 6-osobowa grupa nauczycieli ze szkoły przy Ambasadzie Japońskiej. Ze względu na barierę językową w komunikowaniu się pomagała nam tłumaczka. Japońscy pedagodzy obserwowali m.in. lekcje matematyki, historii, wychowania fizycznego, biologii, fizyki i języka angielskiego.

Zobacz więcej zdjęc w galerii

Z dużym zainteresowaniem przyglądali się metodom pracy na lekcji, aktywności uczniów i podręcznikom. Podobało im się zaangażowanie uczniów w pracę na lekcji, sprawność w posługiwaniu się językiem angielskim oraz otwartość w relacjach nauczycieli i uczniów. Podczas spotkania z Panią Dyrektor pytali o polski system oświaty, o jego mocne strony i problemy, jakie napotykają polscy nauczyciele. Okazało się, że jest wiele podobieństw miedzy polskim i japońskim systemem oświaty, ale też wiele je różni. Ciekawostką jest fakt, że w Japonii na koniec każdego roku szkolnego młodzież z danego poziomu jest mieszana i od nowa tworzone są klasy. Uczniowie mogą się zatem poznawać z kolegami z całego rocznika.
Wizyta przebiegała w bardzo miłej atmosferze a na koniec otrzymaliśmy zaproszenie do szkoły japońskiej, z którego z wielką chęcią skorzystamy.

Wizyta studentów z organizacji studenckiej AIESEC

W dniach 7-11.10.2013, w ramach jednej z największych międzynarodowych organizacji studenckich, AIESEC, do naszej szkoły przyjechali  studenci z Egiptu, Rumunii oraz Włoch. Celem projektu jest doskonalenie znajomości języków obcych przez bezpośredni kontakt ze studentami i rozwijanie wrażliwości kulturowej młodych ludzi.

Zobacz więcej zdjęc w galerii

Na lekcjach języka angielskiego uczniowie mieli okazję obejrzeć ciekawe prezentacje na temat kultury, zwyczajów, historii oraz geografii tych państw.  Spotkanie ze studentami dało uczniom możliwość podzielenia się swoimi zainteresowaniami i wykorzystania w praktyce swoich umiejętności językowych. Udział w projekcie był doskonałym sposobem na przełamanie bariery językowej, zwiększenie efektywności nauki języka angielskiego oraz zweryfikowanie jego znajomości podczas interesujących spotkań z młodymi ludźmi z różnych stron świata.

70. Rocznica Utworzenia Batalionu AK „Zośka”

10 października klasa 2f pod opieką p. Elżbiety Dawidziuk i p. Anny Ratajczyk brała udział w uroczystych obchodach 70. Rocznicy utworzenia Batalionu AK "Zośka". Uczniowie uczestniczyli zarówno w obchodach oficjalnych jak i w pikniku "Spotkanie Pokoleń". Nasi gimnazjaliści mieli okazję zobaczyć pokaz sprzętu, wyposażenia i wyszkolenia żołnierzy JW Komandosów, pokaz Grupy Historycznej „Zgrupowanie Radosław". Próbowali swoich sił w grach i zabawach edukacyjnych oraz kosztowali prawdziwą wojskową grochówkę.

Europejski Dzień Języków

25 września w naszej szkole obchodzony był Europejski Dzień Języków. W ramach jego obchodów zorganizowana była gra terenowa polegająca na utrwalaniu i poznawaniu nowego słownictwa
w różnych językach (angielskim, hiszpańskim, niemieckim). W grze wzięła udział większość grup językowych.
Zaprezentowano również audycję radiową mającą na celu zachęcenie uczniów do nauki języków obcych. Zainteresowanie wzbudził fragment "Hamleta" Williama Szekspira czytany w językach: polskim, rosyjskim, angielskim, niemieckim i hiszpańskim. Na jednej z przerw uczniowie i nauczyciele mogli degustować typowo hiszpańskie i rosyjskie potrawy. Wielu uczniów włączyło się w pracę nad dekorowaniem szkoły plakatami i kolorowymi rysunkami związanymi z tematyką tego dnia.

{tortags,[new_id],1}

 

Akcja „Sprzątanie Świata"

W dniu 20.09.2013r. nasze gimnazjum przystąpiło do akcji „Sprzątania Świata".

Z tej okazji młodzież przygotowała plakaty, które przedstawione zostały na terenie szkoły. Przez szkolny radiowęzeł zaprezentowana została historia akcji „Sprzątania Świata", omówiono formy segregacji śmieci i sposoby ochrony środowiska naturalnego.

Następnie pod opieką nauczycieli wybrana grupa uczniów zaopatrzona w worki i rękawice udała się w wyznaczony rejon. Uczniowie zbierali śmieci na ulicach Saskiej Kępy i terenie Parku Skaryszewskiego.

Łącznie uczniowie gimnazjum zebrali trzydzieści worków śmieci.

Akcję koordynowała nauczycielka wychowania fizycznego p. Barbara Dobrowolska
w porozumieniu z Wydziałem Ochrony Środowiska Dzielnicy Praga Południe.

{tortags,93,1}

 

Debata - "Rola wyborów w demokratycznym państwie"

Debata na temat roli wyborów w państwie demokratycznym, prezentacja kandydatów i ich programów wyborczych, rozpoczęła machinę wyborczą w Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 18 w Warszawie.

Zobacz więcej zdjęc w galerii Zdjęcia z debaty

Kampania wyborcza  do władz Samorządu Uczniowskiego rozpoczęła się od debaty oxfordzkiej,"Rola wyborów w demokratycznym państwie". Debata odbyła się na holu szkolnym, przy udziale uczniów klas trzecich. Debatujący  po stronie opozycji(tezy) i propozycji, przedstawiali argumenty na to, że rola wyborów w państwie jest bardzo duża albo niewielka. Dyskusja była bardzo zażarta i Pani Marszałek musiała często uspakajać debatujących. Wygrała grupa propozycji, przekonała jury
i publiczność, że warto brać udział w wyborach. Daje to nadzieję na wysoką frekwencję podczas wyborów do Samorządu Uczniowskiego.  Od poniedziałku rusza kampania wyborcza kandydatów.

 

{tortags,92,1}

74. Rocznica Napaści Wojsk Sowieckich na Polskę

17 września br. już po raz osiemnasty uczniowie warszawskich szkół gimnazjalnych
i ponadgimnazjalnych spotkali się przy Pomniku Poległym i Pomordowanym na Wschodzie.

Mimo ulewnego deszczu młodzież nie zawiodła. W 74. Rocznicę Napaści Wojsk Sowieckich na Polskę wspólną modlitwą uczczono pamięć wielu milionów Polaków, którzy zostali skrytobójczo zamordowani na Wschodzie tak, aby nikt nigdy nie znał daty i miejsca ich śmierci.

Modlitwę w intencji ofiar zbrodni katyńskiej poprowadził ks. komandor Jarosław Bąk.

Uczniowie złożyli kwiaty i zapalili znicze na podkładach kolejowych symbolizujących miejsca kaźni
i łagrów na „nieludzkiej ziemi".

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy III C.

{tortags,91,1}

 

74. Rocznica Obrony Warszawy - Pragi oraz 69. Rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego

W uroczystości przy pomniku – kamieniu 21 Warszawskiego Pułku Piechoty „Dzieci Warszawy" przy Al. J.Waszyngtona wzięli udział uczniowie południowopraskich szkół oraz władze Dzielnicy
i Kombatanci. Pamięć poległych uczczono salwą honorową i złożeniem kwiatów. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy pod opieką p. Tomasza Litwiniuka.

 

Projekt „Latająca Szkoła Rocka"

Latająca Szkoła RockaW celu urozmaicenia oferty zajęć pozalekcyjnych i zachęcenia młodzieży do samodzielnego muzykowania, nasze gimnazjum nawiązało współpracę z Fundacją Muzyka Jest dla Wszystkich, która realizuje projekt „Latająca Szkoła Rocka". Przez 10 tygodni p. Arkadiusz Krupa wraz z muzykami zaproszonymi do projektu poprowadzi zajęcia zespołowego grania na instrumentach, wzbogacone o dodatkowe, indywidualne lekcje dopasowane do potrzeb uczestników projektu. Wspólne efekty zostaną zaprezentowane na początku grudnia w formie koncertu młodzieży z towarzyszeniem profesjonalnych muzyków. Prezentacja projektu i nabór uczestników zajęć odbyły się w dniu 12 września. Muzycy zagrali na szkolnym holu, udostępnili instrumenty uczniom i skutecznie zachęcali do wypróbowania swoich sił w muzyce. Utworzyły się 3 zespoły, które pilnie ćwiczą pod okiem profesjonalistów. Mamy nadzieję, że oprócz dobrej zabawy nauczą się wspólnie grać i zobaczymy w grudniu ciekawy koncert.

 {tortags,88,1}

Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

Po dwóch miesiącach odpoczynku czas wracać do pracy!

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego odbyła się w sali gimnastycznej naszego gimnazjum. Spotkania zorganizowano oddzielnie dla każdego poziomu klas. Jak co roku na uroczystość dla klas I licznie przybyli rodzice. Pani Dyrektor powitała Pierwszoklasistów jako nowych członków społeczności szkolnej i zaprosiła do wykonania pamiątkowych fotografii. Następnie uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami klas.

{tortags,87,1}

Kalendarz

lipiec 2024
PWŚCPtSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 311234