14-10-2015 r. Barbara Wachowicz zaprasza na opowieść o Ignacym Janie Paderewskim.

Delegacja naszej szkoły uczestniczyła w uroczystym wieczorze pt. „Zawsze chciałem walczyć o Polskę” poświęconym Ignacemu Janowi Paderewskiemu. Spotkanie połączone było z wręczeniem medali Jego Imienia przyznanych przez Stowarzyszenie Weteranów Armii Polskiej w Stanach Zjednoczonych. Medale otrzymali m.in. Anna Maria Anders – córka Generała Władysława Andersa za wieloletni twórczy wkład w patriotyczną edukację młodzieży polonijnej i promocję idei Ojca oraz Barbara Wachowicz za twórczość pisarską, której przyświeca zawsze najlepiej pojęte dobro Polski i wskrzeszanie Jej ducha – wiernej bohaterskiej, a także za wybitny dar przekazywania młodzieży skarbów Narodowego Dziedzictwa. Po wręczeniu medali rozpoczęła się opowieść o Ignacym Janie Paderewskim, którą po mistrzowsku prowadziła Barbara Wachowicz. Czuliśmy się szczególnie wyróżnieni, kiedy w swoich wypowiedziach zwracała się często do nas. Piękna narracja, muzyka i obraz !!! Dziękujemy, że mogliśmy uczestniczyć w tak wyjątkowym wieczorze. Na koniec pamiątkowe zdjęcia. Obie odznaczone Panie dały się zaprosić do naszej szkoły.

Zobacz więcej zdjęć w galerii

PWŚCPtSN